Gösta Nordblad olja

323654

GÖSTA NORDBLAD (1897-1940): Hamnmotiv, signerad Nordblad, olja på pannå, 60x72 cm
PROVENIENS: Gåva från Sveriges Redareförening till Södra Sveriges Stuvareförbund 1958
UTSTÄLLD: Minnesutställningen Kungl. Akademien 1945

Fack 6

Gösta Nordblad olja

Budhistorik (1 bud)

1982196
2015-08-24 12:08:41

2015-08-24 kl 13:00
Slutpris SEK:
29 EUR, 33 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.