Max Ernst färglitografi

323626

MAX ERNST (1891-1976): Masques, 1950, signerad Max Ernst, onumrerad (ordinarie upplaga 300 ex), Editerad av Guilde de la Gravure, Genève-Paris (med deras blindstämpel), färglitografi, ca 33x50 cm
LITTERATUR: Spies/Leppien 49

Rum 22

Max Ernst färglitografi

Budhistorik (15 bud)
1982692
5 600
1982690
5 400
1982688
5 200
1982687
5 000
1982684
4 800

Slutpris SEK:
5 600
564 EUR, 641 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.