Spegel Karl Johan

323592

SPEGEL, Karl Johan, 1800-talets första hälft, fanerad i mahogny, dekorbeslag i mässing föreställande solfjädrar samt vilande man, ca 110 x 54 cm
PROVENIENS: Enligt uppgift Augusta Löwenhielm f. von Fersen (1754-1846)

Senare glas, kuvert med proveniens medföljer

Diverse, Speglar

Rum 14

Spegel Karl Johan
Budhistorik (11 bud)
1979558
1979543
1979543
700
1979528
650
1979528
600

Slutpris SEK:
121 EUR, 137 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.