Apoteksskåp Kina

323591

APOTEKSHYLLA, Kina, 1900-tal, med 30 lådor samt skåpsdel, dekorerad med kalligrafi, mässingsbeslag, höjd ca 71, 62 x 20 cm

Slitage, lås saknas

Orientaliskt, Konsthantverk, Möbler

Rum 4

Apoteksskåp Kina

Budhistorik (24 bud)
1978185
4 200
1976961
1976961
3 200
1976953
1976953

Slutpris SEK:
4 200
401 EUR, 451 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.