Richard Mortensen Solsidan

323520

RICHARD MORTENSEN (Danmark, 1910-1993): "Solsidan", signerad och numrerad Mortensen 61/150, 1988, färgserigrafi, bildmått 84x104 cm, rammått 116x136 cm (yttermått);
PROVENIENS: Galerie Börjeson, Malmö

Rum 16

Richard Mortensen Solsidan
Budhistorik (13 bud)
1979505
7 000
1980028
6 800
1979505
6 600
1980026
6 400
1979505
6 200

Slutpris SEK:
7 000
668 EUR, 751 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.