Vattendroppare

323495

VATTENDROPPARE, keramik, sannolikt Korea, 1900-tal, grönglaserat, rikt dekorerad i relief med motiv av fabeldjur och blad, höjd ca 18 cm

Propp saknas, smärre nagg

Ändringar/tillägg
Propp saknas, smärre nagg

Orientaliskt, Porslin

Monter 14

Vattendroppare

Budhistorik

2015-08-22 kl 19:36
Slutpris SEK:
0
0 EUR, 0 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.