Kandelabrar nyrokoko

323489

KANDELABRAR, 1 par, förgylld brons, nyrokoko, 1800-talets senare del, för sex ljus vardera, rikt dekorerade med putti och blomsterslingor, bär numrering 1823A, höjd ca 61 cm

Enstaka smärre bristning

Diverse, Belysning

Monter 17

Kandelabrar nyrokoko

Budhistorik (53 bud)
1980029
19 000
1980012
18 500
1980012
18 000
1979851
17 500
1979851
16 500

Slutpris SEK:
19 000
1 913 EUR, 2 174 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.