Stolar Lindome

323471

STOLAR, 6 st, sengustavianska Lindomearbeten, 1800-talets första hälft, träskuren dekor med delvis genombrutna ryggbrickor, sitthöjd ca 46 cm

Smärre skador och lagningar, någon förstärkning, en ryggbricka saknar flisa

Möbler, Stolar

Rum 21

Stolar Lindome

Budhistorik (3 bud)

1978261
2 800
1978145
1976124

Slutpris SEK:
2 800
282 EUR, 320 USD
Utropspris SEK:
7 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.