Sam Uhrdin oljemålning

323455

SAM UHRDIN (1886-1964) "Inga vid spinnrocken", signerad och daterad Sam Uhrdin -49, olja på duk, ca 80x100 cm

Färgbortfall

Konst, Äldre måleri

Rum 20

Sam Uhrdin oljemålning

Budhistorik (25 bud)
1978972
5 200
1978966
5 000
1978957
4 800
1978955
4 600
1978954
4 400

Slutpris SEK:
5 200
524 EUR, 595 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.