Bordspendyl 1800-talets slut

323404

BORDSPENDYL, 1800-talets slut, alabaster och bemålad samt bronserad metall, krönt av blomsterurna, pendel i form av vilande skönhet, emaljerad urtavla med romerska siffror, träsockel medföljer, höjd ca 57 cm (ink sockel)

Nyckel finns, slitage, färgbortfall

Klockor/Ur

Rum 7

Bordspendyl 1800-talets slut

Budhistorik (7 bud)
1978711
5 000
1978569
4 200
1971639
3 600
1970610
1970403
950

Slutpris SEK:
5 000
504 EUR, 572 USD
Utropspris SEK:
7 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.