Tallrikar Qianlong

323400

TALLRIKAR, 2 st, porslin, Kina, 1700-tal, Qianlong (1736-95), konturerade brätten, dekor i famille rose samt delvis förgyllt, motiv av figurscen med barn och buffel, diameter ca 23 cm

Ett fat med lagningar, nagg

Orientaliskt, Porslin

Monter 14

Tallrikar Qianlong

Budhistorik (8 bud)
1978330
750
1978583
700
1978330
650
1978267
600
1969528
550

Slutpris SEK:
750
76 EUR, 86 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.