Urna

323384

URNA med lock, porslin, Kina, 1800-tal, rik dekor i underglasyrbolått med motiv av drakar, höjd ca 62 cm

Lagningar, skador, lös skärva medföljer

Orientaliskt, Porslin

Rum 2

Urna

Budhistorik (3 bud)

1969864
1969863
1969547

Slutpris SEK:
302 EUR, 343 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.