Skrin alrot 1700-tal

323381

SKRIN, 1700-tal, barock, fanérat i alrot, beslag i mässing med reliefdekor, insidan klädd av sammet, 23x15,5 cm

Nyckel finns (möjligtvis senare), slitage, sprickor, fötter saknas

Ändringar/tillägg
fötter saknas

Diverse, Samlarobjekt

Monter 14

Skrin alrot 1700-tal

Budhistorik (28 bud)
1979063
6 000
1978876
5 800
1975104
5 600
1978785
5 400
1975104
5 200

Slutpris SEK:
6 000
604 EUR, 686 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.