Vas

323344

VAS, keramik, Ingrid Atterberg, Upsala-Ekeby, signerad, 1950-tal, vitglaserad dekor i svag relief, höjd 38 cm

Bruksslitage

Keramik/Porslin, Vaser, skålar, fat

Monter 9

Vas

Budhistorik (11 bud)
1976767
1972415
1976765
1972415
750
1976118
700

Slutpris SEK:
121 EUR, 137 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.