Skål 17/1800-tal

323298

SKÅL, 17/1800-tal, sannolikt Italien, möjligen Urbino, fajans, diameter samt höjd ca 38 cm

Omfattande lagningar

Keramik/Porslin

Monter 9

Skål 17/1800-tal

Budhistorik (8 bud)
1976543
1976542
3 600
1974393
1 800
1973914
1 600
1970023
650

Slutpris SEK:
403 EUR, 458 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.