Ekselius teak sideboard

323282

KARL ERIK EKSELIUS (1914-1998), sideboard, för JOC, teak, 1960-tal, skjutdörrar med bakomliggande lådor och hyllplan fanerade i ek, brännmärkt "JOC Design Karl Erik Ekselius Vetlanda Made in Sweden", höjd ca 80, 190x46 cm

Slitage, hål i skivan, en låda i inredningen saknas

Möbler, Design

Rum 22

Ekselius teak sideboard

Budhistorik (9 bud)
1976364
3 200
1968380
1976363
1968380
2 800
1975066
2 600

Slutpris SEK:
3 200
322 EUR, 366 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.