Ekselius stolar

323279

KARL ERIK EKSELIUS (1914-1998), stolar, 6 st., karmstolar, 2 st., ek, för JOC, sitsar klädda i svart läder, ryggbrickor med rotting, brännmärkta "JOC Design Karl Erik Ekselius Vetlanda Made in Sweden", sitthöjd ca 46 cm

Rotting med skador, slitage, rotting delvis bemålad

Möbler, Design

Rum 14

Ekselius stolar

Budhistorik (5 bud)
1974906
1974142
3 800
1971576
1971575
500
1969569

Slutpris SEK:
403 EUR, 458 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.