Kista Kina

323258

KAMFERKISTA, Kina, 1900-tal, trä, skuren dekor med motiv av figurscener och skepp, fötter föreställande fohundar, höjd ca 59, 105x51 cm

Sprickor, slitage

Orientaliskt, Konsthantverk, Möbler

Rum 14

Kista Kina

Budhistorik (6 bud)
1973877
650
1973820
600
1973820
550
1967770
500
1967770

Slutpris SEK:
650
62 EUR, 70 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.