Kinesisk kista

323248

KISTA, Kina, 1900-tal, trä, skuren delvis svärtad dekor med motiv av fladdermöss och lyckotecken, höjd ca 56,101x50 cm

Slitage

Orientaliskt, Konsthantverk, Möbler

Rum 8

Kinesisk kista

Budhistorik (2 bud)

1975277
1970531

Slutpris SEK:
111 EUR, 126 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.