Japanskt skåp med steninläggningar

323226

SKÅP, Kina, 1900-tal, svart lack, dekor av slipade stenar föreställande fåglar på blommande kvistar, 2 lådor samt ett par skåpsdörrar, höjd ca 92, 62x31 cm

Slitage, lås saknas

Orientaliskt, Konsthantverk, Möbler

Rum 3

Budhistorik (25 bud)
1975635
6 800
1975721
6 600
1975635
6 200
1975497
6 000
1975497
5 600

Slutpris SEK:
6 800
685 EUR, 778 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.