Fat Japan imari

323224

TALLRIKAR / SKÅLFAT, 4 st, porslin, Japan, 1900-talets första hälft, imaridekor, motiv av figurscener samt fenix, konturerade brätten, diameter ca 21-22 cm

SMärre slitage

Orientaliskt, Porslin

Monter 8

Fat Japan imari

Budhistorik (18 bud)
1975498
1 300
1975483
1973164
1975481
1973164

Slutpris SEK:
1 300
131 EUR, 149 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.