Japanska puderstolar

323223

PUDERSTOLAR, 1 par, trä, Kina, 1900-tal, skuren delvis genombruten dekor med motiv av blommor, sittdynor i röd textil med vävda lyckotecken medföljer, sitthöjd ca 45 cm

Smärre bruksslitage, dynor med fläckar

Möbler, Stolar

Rum 2

Japanska puderstolar

Budhistorik (1 bud)

1975254
2015-08-18 09:04:00

2015-08-18 kl 20:51
Slutpris SEK:
30 EUR, 34 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.