Ljuskrona med prismor 1800-tal

323219

LJUSKRONA med prismor, 1800-tal, järnstomme, delvis elektrifierad, höjd ca 80, diameter 55 cm

Skador, enstaka prismor kan saknas

Belysning, Ljuskronor

Rum 9

Budhistorik (8 bud)
1975795
12 000
1975794
10 000
1974926
6 800
1972302
6 000
1968593
5 800

Slutpris SEK:
12 000
1 208 EUR, 1 373 USD
Utropspris SEK:
15 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 888 kr.