Jambiya

323189

JAMBIYA, 1900-tal, fäste i ben med silverbeslag, balja i silver med ciselerat silverbeslag, längd 43 cm

Slitage

Vapen/Medaljer

Monter 12

Jambiya

Budhistorik (25 bud)
1978068
6 000
1978077
5 800
1978068
5 600
1978073
5 400
1978068
5 200

Slutpris SEK:
6 000
604 EUR, 686 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.