Tedosa och fat Qianlong (1736-96)

323187

TEDOSA, FAT, Kina, Qianlong (1736-96), dekor i famille rose, motiv av strödda blommor och fjärilar, tallrikens diameter ca 23 cm

Tedosa med lagningar, locket med nagg, fat med nagg

Orientaliskt, Porslin

Monter 8

Budhistorik (7 bud)
1977484
1976935
750
1976933
500
1976932
450
1976931

Slutpris SEK:
101 EUR, 114 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.