Skålfat Kina Qianlong (1736-95)

323186

SKÅLFAT, 4 st, Kina, Qianlong (1736-96), konturerade brätten, dekor i famille rose, motiv av strödda blommor och fjärilar, diameter ca 25 cm

Nagg, enstaka sprickor, ett fat med lagning

Orientaliskt, Porslin

Monter 8

Budhistorik (1 bud)

1969050
2015-08-11 20:15:33

2015-08-20 kl 20:03
Slutpris SEK:
101 EUR, 114 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.