Bestick silver modell Gammal Dansk

323180

BESTICK, 23 dlr, silver, 18/1900-tal, Danmark, modell Gammal Dansk, bestående av: 6 bordsskedar, 6 bordsgafflar, 3 matskedar, 5 matgafflar, ragusked, sockersked, kak/tårtspade, total vikt ca 1280 g

Monogramgravyrer, ragusked med mindre slitage

Silver

Monter 16

Budhistorik (2 bud)

1976502
3 400
1972843
3 200

Slutpris SEK:
3 400
350 EUR, 398 USD
Utropspris SEK:
4 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.