Swen Wejsfelt fågelfigur

323122

SWEN WEJSFELT, figurin i form av en fågel, bemålat stengods på mässingsfötter, gustavsberg, signerad och daterad Gustavsberg studiohand, Unik Swen 87, höjd på träsockel 24 cm

Keramik/Porslin

Monter 7

Swen Wejsfelt fågelfigur

Budhistorik (13 bud)
1974695
2 400
1974771
2 400
1974695
1971674
1973086

Slutpris SEK:
2 400
242 EUR, 275 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.