Karmstolar

323100

KARMSTOLAR, 1 par, 1900-talets första kvartal, senjugend, modell "Äpplet", svartbemålade, träskuren dekor, klädsel av tyg firma Svenskt Tenn, design Estrid Ericson, sitthöjd ca 47 cm

Senare bemålade, senare klädsel, slitage

Rum 21

Karmstolar

Budhistorik (18 bud)
1974932
1974930
1974928
1974927
950
1974806
900

Slutpris SEK:
121 EUR, 137 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.