Servisdelar Haviland & Co

322985

SERVIS, 90 dlr, Haviland & Co / Limoges, dekor av blomster, konturerade delvis förgyllda kanter, bestående av: 32 mattallrikar, 13 förrättstallrikar, 11 assietter, 19 djupa tallrikar, 2+1 terriner med lock, 2 såsskålar, 2 skålfat, 6 uppläggningsfat längd ca 26,5-46, fat diameter 34 cm, kakfat

Förgyllning med smärre slitage

Keramik/Porslin

Monter 4

Servisdelar Haviland & Co

Budhistorik (14 bud)
1973736
3 600
1968029
3 400
1973733
3 400
1968029
3 200
1973728

Slutpris SEK:
3 600
363 EUR, 412 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.