Ljuskrona

322971

LJUSKRONA, 1800-talets slut, 12 ljusarmar i glas, behängd med olikslipade prismor, höjd ca 95 cm

Slitage, skador, nagg, skadade ljusmanschetter och ljuspippor, prismor saknas,

Belysning, Taklampor

Rum 12

Ljuskrona
Budhistorik (17 bud)
1973677
4 600
1973586
4 400
1973676
4 200
1973586
1973280
3 800

Slutpris SEK:
4 600
439 EUR, 494 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 888 kr.