Samisk Náppi

322943

NÁPPI, samisk, signerad "POH'' 98, björkvril, med inläggning av renhorn, längd ca 40, höjd 15 cm

Brukslitage

Etnografica, Diverse

Monter 3

Samisk Náppi

Budhistorik (10 bud)
1972908
3 600
1971944
3 400
1971944
3 200
1964932
1964932

Slutpris SEK:
3 600
363 EUR, 412 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.