Fällbord

322904

FÄLLBORD, Mälardalen, 1800-talets början, fanérat med alrot, höjd 74, diameter 89 cm
Skador: Renoverat, skivan med kagade sprickor och undertill förstärkning, fällmekanismen kompletterad med spärrtapp

Möbler, Soffbord, sidobord

Rum 17

Fällbord

Budhistorik (7 bud)
1988305
1987131
700
1986809
600
1985960
450
1984662

Slutpris SEK:
151 EUR, 172 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.