Bordspendyl

322897

BORDSPENDYL, 1800-talets andra hälft, bronserad metall, sockel med vegetativa ornament, krönt av läsande kvinna, höjd ca 34 cm, Nyckel och pendel finns

Slitage, anlöpningar, bakstycke och glaslucka saknas, Nyckel och pendel finns att avhämta vid Utlämningen

Klockor/Ur

Monter 3

Bordspendyl

Budhistorik (17 bud)
1972466
1972445
1969705
1969704
950
1969703
900

Slutpris SEK:
121 EUR, 137 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.