Fat teburk Kina 17/1800-tal

322825

FAT, TEBURK, TEKOPP MED FAT, SKÅLFAT, 4 dlr, underglasyr i blått, motiv av fabeldjur och figurscener

Nagg, sprickor

Orientaliskt, Porslin

Monter 2

Fat teburk Kina 17/1800-tal

Budhistorik (23 bud)
1973039
1973037
1973038
1973037
1 600
1972985

Slutpris SEK:
222 EUR, 252 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.