Skål Kina Qianlong

322820

SKÅL, Kina, porslin 1700-tal, dekor i underglasyr med motiv av flodlandskap, Qianlong (1736-95), höjd ca 13 cm

Smärre kantnagg

Orientaliskt, Porslin

Monter 3

Skål Kina Qianlong

Budhistorik (19 bud)
1972968
2 400
1972967
1972962
1972966
1972962
1 900

Slutpris SEK:
2 400
242 EUR, 275 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.