Lampa Tilgman 1960-tal

322627

TILGMANS KERAMIK, Marian Zawadsky, lampa, glaserat lergods, reliefdekor, motiv av fåglar i flykt, signerad och daterad Marian 1960, stämpelmärkt Tilgmans Keramik Made in Sweden, höjd exkl sockel ca 55 cm

Lampsockel med skada

Belysning, Golvlampor

Rum 7

Lampa Tilgman 1960-tal

Budhistorik (24 bud)
1970488
1970136
1970136
1 800
1968701
1 700
1968701
1 400

Slutpris SEK:
222 EUR, 252 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.