Fåtölj nyrokoko

322623

BERGÈRE, 1800-talets slut, nyrokoko, mahogny, träskuren delvis svärtad dekor med motiv av blomster, klädd i randig textil, sitthöjd ca 40 cm; textil och nackkudde medföljer

Slitage, skador vid krönet

Rum 3

Fåtölj nyrokoko

Budhistorik (33 bud)
1971043
2 800
1971059
2 600
1971043
2 400
1971050
1971043

Slutpris SEK:
2 800
294 EUR, 364 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.