Dragkista sengustaviansk

322608

LARS ALMGREN, dragkista, sengustaviansk, stockholmsarbete, 1783, bär hallstämplar, mahogny, med mässingsbeslag och lister, invädigt med små lådor, höjd 121, 111x55 cm

Slitage och smärre skador, förstärkt, sprickor

Ändringar/tillägg
Nyckel finns att avhämta vid Utlämningen

Rum 7

Dragkista sengustaviansk

Budhistorik (21 bud)
1970154
13 500
1970321
13 000
1970154
12 500
1970319
12 000
1970154
11 500

Slutpris SEK:
13 500
1 359 EUR, 1 544 USD
Utropspris SEK:
15 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.