Anders Zorn

322559

ANDERS ZORN (1860-1920): Kråkbergs Anna, signerad Zorn, etsning, 1903, 15,8 x 11,8 cm
PROVENIENS: Svensk privatsamling
LITTERATUR: Asplund 170, Hjert & Hjert 114, 2/3 état (few copies)
Inköpt: Stockholm Auktionsverk klassiska våren 2006

Ej examinerad ur ram

Fack 5

Anders Zorn

Budhistorik (33 bud)
1970860
10 000
1970942
9 800
1970860
9 600
1970941
9 400
1970860
9 200

Slutpris SEK:
10 000
958 EUR, 1 125 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.