Ljuskrona i rokokostil 1800-tal

322549

LJUSKRONA, rokokostil, 1800-tal, 9 ljusarmar, stomme i mässing, behängd med olikslipade och olikformade prismor, insida med elektriskt ljus, höjd 105 cm

Delar saknas, smärre nagg, några lösa prismor megöljer

Belysning, Ljuskronor

Rum 4

Budhistorik (5 bud)
1969757
10 500
1969754
10 000
1969753
8 400
1969751
8 200
1962827
8 000

Slutpris SEK:
10 500
1 057 EUR, 1 201 USD
Utropspris SEK:
13 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.