Tennfat / brickbord

322518

FAT, tenn, fyrstämplat och stämpeldaterat 1722, brätte med profilerad bård, diameter 48 cm, senare tillverkat underrede i teak, höjd 51 cm

Ytslitage, repor, mindre bristningar, kantbula

Möbler, Metall

Tennfat / brickbord

Budhistorik (26 bud)
1971466
5 400
1971380
5 200
1969553
5 000
1971378
4 800
1969553
4 400

Slutpris SEK:
5 400
544 EUR, 618 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.