Vas Kina 1900-tal

322509

VAS, porslin, Kina, 1900-tal, reliefdekor, monokrom blå glasyr, bär märkning, höjd ca 24 cm

Bruksslitage, tillverkningsdefekter

Orientaliskt, Porslin

Monter 29

Vas Kina 1900-tal

Budhistorik (8 bud)
1969745
650
1962929
600
1962944
600
1962929
550
1962895
500

Slutpris SEK:
650
67 EUR, 80 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.