Japansk skål

322471

SKÅL, porslin, Japan, 1800/1900-tal, snäckformad, polykrom dekor mot celadonbotten, motiv av blommande träd och moln, längd ca 27 cm

Smärre dekorslitage

Orientaliskt, Porslin

Monter 30

Japansk skål

Budhistorik (4 bud)

1969597
850
1968790
1967144
600
1964166

Slutpris SEK:
850
86 EUR, 97 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.