Tekanna med Värmare

322463

TEKANNA med VÄRMARE, Kina 1900-tal, Yixing gods, lackarbetet med handtag i mässing

Bruksslitage, tesil med skada

Orientaliskt, Porslin

Monter 26

Tekanna med Värmare

Budhistorik (17 bud)
1969098
950
1969096
900
1969097
900
1969096
850
1969094

Slutpris SEK:
950
96 EUR, 109 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.