Bestick silver

322449

SKEDAR, SÅSSLEV, 19 dlr, silver, 1700/1800-tal, bestående av: 11 kaffeskedar, 7 matskedar, såsslev, olika modeller, såsslev med svarvat hantag i trä med ben knopp, olika smeder bl.a. Pehr Georg Fröberg (1840-1860), Jöns Granbom (1779-1793), total vikt ca 486 g

Slitage

Silver, Silverbestick

Monter 26

Bestick silver

Budhistorik (2 bud)

1968172
1 400
1967845

Slutpris SEK:
1 400
141 EUR, 160 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.