Tennljusstakar sengustavianska

322439

LJUSSTAKAR, 1 par, tenn, sengustavianska, omkring 1800, kannelerade, delvis genombruten dekor, kvadratisk fot med pärlstav samt kulfötter, höjd ca 19 cm

Slitage, lagningar, bristningar

Metall, Belysning

Monter 26

Budhistorik (8 bud)
1968738
1 400
1968054
1 300
1967883
1962700
1963814

Slutpris SEK:
1 400
141 EUR, 160 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.