Akvarell av Steendorff jaktmotiv

322421

MAGNUS STEENDORFF (1855-1945), kyrkoarkitekt, Teckning i akvarell och tusch, humoristiskt jaktmotiv, ca 24x34,5 cm. Monogramsignerad.

Böcker/Kartor, Planscher/Planschverk, Konst, Teckningar

Monter 29

Budhistorik (4 bud)

1984806
1977508
1978506
1977508

Slutpris SEK:
38 EUR, 43 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.