Spegel 1700-tal

322412

SPEGEL, rokoko, 1700-tal, förgylld, träskuren dekor, bakstycke i original, fasettslipat kvicksilverfolierat glas, 105 x 43 cm

Dekorbortfall och slitage, senare förgyllningar

Diverse, Speglar

Rum 1

Spegel 1700-tal

Budhistorik (4 bud)

1963627
13 000
1968982
12 500
1963627
12 000
1961221
4 400

Slutpris SEK:
13 000
1 309 EUR, 1 487 USD
Utropspris SEK:
15 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.