Kaffeservis 23 delar Fürstenberg

322403

KAFFESERVIS, 23 dlr, Fürstenberg, 1900-talets andra hälft, bestående av: kaffekanna, sockerskål, gräddkanna, 7 koppar med fat, 6 assietter, litet uppläggningsfat samt 6 mindre koppar utan öra, kaffekannans höjd ca 22 cm

Bruksslitage, enstaka nagg

Keramik/Porslin, Matserviser, kaffeserviser

Monter 26

Budhistorik (1 bud)

1968584
2015-08-11 10:52:32

2015-08-11 kl 14:30
Slutpris SEK:
30 EUR, 34 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.